Terra Nova – seria 1, odcinki 9, 10


Marudzą, kręcą nosem, plują jadem i pyskują, a ja dalej swoje – podoba mi się. Terra Nova to przyjemny serial na wieczór po męczącym dniu w pracy.

Dwa ostatnie odcinki serii wrzuciły do kotła kilka nowych tajemnic i wyjaśniły kilka innych. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim ciekawych rzeczy o początkach kolonii i dramatycznych wydarzeniach związanych z Tylorem i jego synem. Do tego trwa śledztwo, którego celem jest ujawnienie tożsamości zdrajcy, który dostarcza informacji sixtersom.

Jakby tego było mało mamy też cudowny motyw familijny z małym dinozaurem, a także twardą walkę o przetrwanie. Tylor i Mira muszą zdecydować czy ważniejsze są dla nich wzajemne animozje, czy przeżycie w starciu z prehistorycznymi gadami. Wszystko zaczyna się ładnie komponować i mam wrażenie, że scenarzyści w końcu dochodzą do tego jak prowadzić ten serial. W moim odczuciu idą wyraźnie w stronę młodzieżowo-familijną i wydaje się, że jest to krok w dobrym kierunku.

Coraz bardziej podobają mi się postacie Tylora i Shannona. Ich wzajemne relacje przeszły od nieufności, przez wrogość aż do pełnego zaufania. Twarda męska przyjaźń, poparta dogłębną wiedzą o wzajemnej przeszłości tworzy ciekawe zestawienie. Orbitujące dookoła tej pary inne postaci są cennym uzupełnieniem.

Jestem niezwykle ciekaw jak twórcy pozamykają niektóre wątki i jakie jeszcze niespodzianki trzymają w zanadrzu. Dostrzegam tendencję wzrostową, która powoduje, że nawet krytyczni recenzenci zaczynają pisać o Terra Nova przychylniej. Mnie serial i tak się podoba, a jeśli zdobędzie szerszą akceptację i zyska na oglądalności, tym większa będzie szansa na jego kontynuację.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: