Your Highness


Po zwiastunach Your Highness i wieści, że w obsadzie znalazła się Natalie Portman ostrzyłem sobie zęby na ten tytuł. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i zamiast lekko rubasznej zabawy na wieczór otrzymałem mało strawną mieszaninę niesmacznych żartów z aktorstwem klasy C.

Your Higness to z założenia komedia, w której książę Fabious (James Franco) wyrusza w podróż, aby odbić swoją ukochaną Belladonnę (Zooey Deschanel) z rąk złego czarnoksiężnika Leezara (Justin Theroux). W wyprawie ma mu dopomóc brat Thadeous (Danny McBride) – hultaj, bawidamek, szelma i ladaco. Jak łatwo przewidzieć wyprawa pełna jest niebezpieczeństw, ale w jej trakcie Thadeous odnajdzie prawdziwą miłość – Isabel (Natalie Portman).

I o ile fabuła nie wyróżnia się niczym na tle innych filmów fantasy, to już wykonanie woła o pomstę do nieba. Aktorzy udają, że grają, bo chyba od początku zdawali sobie sprawę, że przy tak fallicznych dialogach nie warto wychylać się poza poziom drętwego pieńka. Najgorsze jest to, że większość z założenia śmiesznych scen, jest po prostu obrzydliwa i może się podobać tylko po kilku głębszych na wieloosobowej imprezie.

Koszmaru dopełniają dramatyczne efekty specjalne, których powstydziłby się nawet Uwe Boll. Muzyki zasadniczo nie zauważyłem – coś tam brzdękało. Pozostałe elementy produkcji wywołały traumę porównywalną tylko z opisywanym jakiś czas temu The Last Lovecraft: Relic of Cthulhu. Pewnie potraktowałbym ten film lepiej, gdyby nie to, że szukałem czegoś lekkiego do obejrzenia wieczorem z żoną.

Odradzam zatem Your Highness, chyba, że poszukujecie durnowatego i przekraczającego granice dobrego smaku wynalazku na pijacki wieczór.

Reklamy

One Response to Your Highness

  1. misia says:

    Natalie Portman dała ostatnio ciała [dosłownie] także w „No Strings Attached”. Niestety… po Łabędziu… żenada, wstyd, niesmak i nuda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: