Flashpoint – seria 4, odcinek 2 „Good Cop”


Najnowszy odcinek Flashpoint po raz kolejny pokazał jak duży potencjał kryje się w tym serialu. Po raz kolejny otrzymaliśmy napakowany emocjami epizod, w którym używanie broni zeszło na dalszy plan.

W Good Cop ekipa SRU miała za zadanie przetransportować policjanta, który został uniewinniony w procesie o zastrzelenie niewinnego chłopaka, na lotnisko. To proste z pozoru zadanie komplikował fakt, że protest rodziców zastrzelonego zamienił się w wystąpienie antyglobalistów, grożące wybuchem regularnych zamieszek. Doskonały punkt wyjścia do opowiedzenia głębokiej i poruszającej opowieści.

Potencjał nie został zmarnowany. Otrzymaliśmy więc odpowiednią dawkę akcji, ze świetną operacją Jules, która wmieszała się w szeregi protestujących. Równie przekonujący był Ed, dla którego ta sprawa miała być ostatnią. A już kompletnie rozbrajający był motyw samego oskarżonego gliniarza, który trzymany na muszce opowiedział swoją prawdziwą wersję historii. Po raz kolejny pojawił się wyraźny przekaz, że ludzkie życie jest najważniejsze, a członkowie SRU zrobią wszystko co w ich mocy, aby ocalić wszystkich.

W zasadzie wszystko w tym epizodzie zagrało. Dobre wyważenie wszystkich elementów spowodowało, że nie nudziłem się ani chwili, a jednocześnie nie odczuwałem przesytu. To jeden z takich odcinków, za które uwielbiam tę serię. Mocny, z drugim dnem, niebanalnym pomysłem i emocjami, a jednocześnie bez paskudnego amerykańskiego manieryzmu. Oby tak dalej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: