Gra o Tron – odcinek 4 „Cripples, Bastards and Broken Things”


Gra o Tron toczy się dalej. Dotarliśmy już do czwartego odcinka zatytułowanego Cripples, Bastards and Broken Things. I choć po tytule można by sądzić, że napatrzymy się na Tyriona i Brana, to tym razem na pierwszy plan wyszedł w końcu Ned Stark. Tradycją w serii staje się też ekscytujące zakończenie odcinka.

Jeżeli w poprzednich częściach Gry o Tron można było narzekać na pewne zaniedbanie postaci Neda Starka, to najnowszy odcinek przynosi sporo wydarzeń z nim w roli głównej. Sean Bean zawsze dobrze wypada w rolach cierpiętników, co tylko udowadnia, że jest idealnie obsadzony. Jednak nie tylko on bryluje na planie. Obok doskonałego jak zawsze Petera Dinklage wyróżnia się też Aidan Gillen w roli Littlefingera.

Akcja posuwa się dalej powoli do przodu, choć i tak w porównaniu z książką galopuje jak szalony mustang. Oczywiście narzekaniom wśród fanów nie ma końca. Ja jednak należę do ludzi, którzy nie uczą się książek na pamięć i zapamiętują z nich ogólną atmosferę. A tę serial oddaje idealnie. Oglądając przypominam sobie zagrzebane gdzieś na dnie pamięci sceny z lektury i praktycznie nigdy wizja reżyserska nie odbiega od tej, którą wypaliłem sobie w neuronach.

Jedyną postacią, z której obsadzeniem nie do końca się zgadzam jest Catelyn Stark. Miałem zupełnie inną wizję tej osoby. Jednak może właśnie powinna być taką lekko przywiędłą osobistością. W końcu odchowała całkiem pokaźną gromadkę dzieci i trudno po niej oczekiwać wdzięku i wigoru młódki.

W tym odcinku zwyczajowo na podwójną uwagę zasługuje ostatnia scena, z udziałem Catelyn Stark właśnie. Mistrzowsko poprowadzone dialogi i zgodny zgrzyt wyciąganych z pochew mieczy wieńczą Cripples, Bastards and Broken Things. Nabieram coraz większej ochoty na powrót do lektury, ale wstrzymam się jeszcze, aby być na bieżąco w okolicach premiery najnowszego tomu. Tymczasem oczekuję kolejnego tygodnia i porcji znakomitej rozrywki od HBO.

Reklamy

One Response to Gra o Tron – odcinek 4 „Cripples, Bastards and Broken Things”

  1. Pingback: Zima w telewizji nadeszła* « Blog Rafała Glapiaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: